Kun onnistunut lopputulos ei olekaan se ainoa merkittävä tekijä onnistumisessa

Kirjoittaja Mirja Leinikka 27 Heinäkuu, 2015 0 kommenttia

Olen työelämässä ollut aina muutoksentekijä. Se, joka kohottelee kulmiaan muutosvastarintamalle ja miettii muutoksen perään uutta muutosta, jos edellisessä on parantamisen varaa. Ja ainahan sitä on. Ehkä siksi tuntuukin vaikealta hyväksyä, että tallin vessan peilistä onkin usein katsellut muutosvastarinta. Änkyrä. Jäärä, jonka visiiri loksahtaa kiinni liiankin herkästi. Silloinkin, kun joku pieni...

Source
Mirja Leinikka
Mirja Leinikka

Kirjoittaja

Mirja Leinikka on intohimoinen koiraharrastaja ja kouluttaja. Hän kilpailee koiriensa kanssa agilityssä, rally-tokossa ja tokossa, ja harrastaa myös muita lajeja. Mirja on opiskellut eläinten kouluttamista ja käyttäytymistä aikuisiällä, ihmisten valmentamista puolestaan työurallaan yritysmaailmassa. Syy eläinten kouluttamisen opintojen aloittamiseen on ollut loputon mielenkiinto siihen, kuinka me ihmiset voimme parantaa eläinten kokonaisvaltaista hyvinvointia ja opettaa niille mitä ihmeellisimpiä asioita. Mirja on opiskellut eläinten kouluttamista pääasiassa Suomessa, mutta viime vuosina hän on pyrkinyt kouluttautumaan myös ulkomaisilla kursseilla. Tämän on tehnyt mahdolliseksi jäsenyys kansainvälisessä IAABC organisaatiossa (International Association of Animal Behavior Consultants).Ilotraining-blogi -blogissa sinua saattavat kiinnostaa myös:

Suunnitelmallista koiraharrastamista
Suunnitelmallista koiraharrastamista

Kirjoittaja Mirja Leinikka 03 Maaliskuu, 2018 0 kommenttia

Lue lisää

Pentukoulussa
Pentukoulussa

Kirjoittaja Mirja Leinikka 11 Helmikuu, 2018 0 kommenttia

Lue lisää

Millainen on hyvä paimenkoira?
Millainen on hyvä paimenkoira?

Kirjoittaja Mirja Leinikka 04 Helmikuu, 2018 0 kommenttia

Lue lisää